Ниш је град наше младости – Нада Павловић и Лео Мартин на свечаном пријему поводом признања за животно дело

Евергрин фестивал у Нишу почео је у Градској кући, свечаним пријемом за признате уметнике – Наду Павловић и Леа Мартина. Они су овогодишњи добитници награде за животно дело Евергрин фестивала.

Ове године Евергрин ће се одржати у току четири дана, данашњи дан отвара се радионицом Бранке Главоњић која ће добити награду поводом постојања 10 година Бунт рок фестивала. А наше највеће награде за животно дело добијају наши велики извођачи Нада Павловић и Лео Мартин, који ће наступити сутра увече у 21 сат, на Летњој позорници, у друштву са јако добрим извођачима као што су Милан Бујаковић, Борис Режак, група Зана и Душан Свилар. 26. јуна је вече рокенрола, а онда нам следи финално вече када ће Нина Бадрић имати солистички концерт. Оно што је важно за Евергрин фестивал, све уметнике прати оркестар Импресија. Ми смо постали фестивал од посебног значаја за град и хвала Граду Нишу што препознаје наш културни и уметнички потенцијал. То нам даје велику дозу одговорности, да будемо све бољи, и да имамо и едукативни карактер, да што више едукујемо младе људе да долазе и слушају добру музику. Када је нешто добро и квалитетно, и ако млади људи виде то и препознају, иако чују први пут, осете и препознају, тако да ми имамо врло озбиљну публику међу младим генерацијама, истиче Снежана Јовановић, организатор фестивала.

Ево нас у граду наше младости, како каже Лео, тако је. Ја морам да вам кажем и да признам, да увек кад дођем у Ниш, увек сам под стресом. Чак носим увек исту хаљину, зовем је нишка хаљина. Сад без све шале, задовољство је велико, ово је диван један фестивал и желим да се одржава још много година, када и ми не будемо присутни. Задовљство је и што смо добили те дивне награде, Лео и ја, надам се да сте препознали наше трајање,  то је у ствари акценат на нашу каријеру. Хвала што сте дошли у оволиком броју и што поштујете наш рад. Ово ми је трећа награда за  животно дело, наравно да ми даје подстрек, док се може, да могу овако да стојим мирно пред вама и да имам трему. Врло пријатно се осећам јер радим оно што волим и уживам у томе. Порука за младе да истрају, што није лако, морају да буду упорни. Има пуно талентованих младих извођача, можда није захвално да их набрајам, али има их, хвала Богу да их има. Ја нисам била много амбициозна али сам волела оно што радим, користила сам сваку прилику кад год могу да певам оно што волим. Ето још могу па ћу се потрудити да и сутра буде тако, нагласила је Нада Павловић током пријема у Градској кући.

Хвала што сте дошли у овако великом броју, то само значи да уважавате наш рад. Ја сам последњи пут певао на овом фестивалу 2018. године и било је јако лепо, дивна публика, баш је било узбудљиво. Ова награда, као и сваком човеку, мени значи пуно, јер је добијена из руку оганизатора фестивала који улаже много напора да подржи добру здраву музику, што је данас реткост. Радујем се и захваљујем се Снежани и њеним сарадницима што се толико труде да овај фестивал успе и да сви ви можете и у будућности да уживате у њему. Долазио сам и раније у Ниш, ја сам из ових крајева, 50 километара одавде, и раније сам долазио, док су постојали Филмски сусрети био сам редован гост. Не као глумац наравно, иако сам играо у једном филму. Ниш је један диван град, али град чине људи, људи у Нишу су добри људи и ја их волим. Свачији живот је Одисеја, зато свако нађе себе у тој песми и зато је та песма постала један ванвременски хит, јер свако у једном тренутку зна – Да нико не зна шта га чека, дан што носи, подсетио нас је све на чувени стих из своје легендарне песме Лео Мартин.

Снежана Лазић