У Нишу одржан Дан сећања

Скуп у Дому војске у Нишу под називом „Да се не заборави“, почео је, симболично, у 12.44.

Свакако да је присутна и симболика, она нас подсећа на 27 година пре овог датума, када је такозвани демократски запад са својом НАТО Алијансом извршио стравичну агресију на нашу земљу, без преседана у историји ратовања, са циљевима мнонструозним и геноцидним, да Србије једноставно више не буде, да врати Србију у камено доба. Да би постигли такве циљеве, да би уништили Војску Југославије, посебно у зони Треће армије, само за 4 дана, и да за тих неколико дана убију преко 20.000 припадника Приштинског корпуса на КиМ,  да би постигли те циљеве, агресор је користио и копно и воду и атморсферУ, остварио је надмоћ војног потенцијала 600 према 1, и водио је агресор против наше земље поропагандни, психолошки, информациони, економски, модеран рат, водио је и мали трећи светски рат. Наше одбрамбене снаге, народ и држава,  супротставили су своје бесконачне војне потенцијале  највећој сили у историји ратовања. Наша Трећа нишка армија, њен Приштински корпус,  имају своје тајно оружје – патриотизам, хероизам, морал, ефикасно командовање, нераскидиву везу са народом и црквом, за три месеца одбрамебене снаге су својим хероизмом зауставиле агресора, и агресор је био принуђен да сам тражи примирје. Нама остаје данас да поновимо исто питање – Зашто? Нема одговора, нема извињења, нема одговорности, на нама је да чувамо успомену и да не дамо да се заборави, истакао је генерал у пензији Владимир Лазаревић.

Данас обележавамо 27 година од Нато агресије, 78 тешких дана, захваљујем се организаторима. Оно што је битно и што је наша обавеза је да чувамо сећање и да негујемо културу ових догађаја који су били пре 27 година, казао је Лука Гашевић, заменик градоначелника Ниша.

Поводом обележавања 27. годишњице одбране СРЈ од НАТО агресије, одржан је Дан сећања под називом „Да се не заборави“, а организатори скупа били су: Клуб генерала и адмирала Србије- подружница Ниш, у сарадњи са Командом копнене војске, Градом Нишем, Нишавским управним округом, Градским одбором удружења војних пензионера Србије и удружењима бораца.

Снежана Лазић